BOTOKS HİZMETLERİMİZ

Botoks hakkında detaylı bilgi almak ve tüm uygulamaları öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

beylikdüzü botoks

Botoks nedir?

Botoks, başta estetik olmak üzere, bir çok tıbbi alanda kullanılan bir yöntemdir. Yüzde beliren kırışıklıkları ve ince çizgileri yok etmenin en güvenilir ve en kolay yöntemidir. Çoğu estetik operasyonun aksine botoks uygulaması esnasında herhangi bir kesme işlemi yapılmaz. Kişi, uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez. Aynı gün, işlerine kaldığı yerden devam edebilir. Botox, estetik dışında aşırı terleme, migren ağrıları, diş gıcırdatma ya da servikal distoni gibi kas rahatsızlıkları tedavisinde de kullanılmaktadır.

Botoks neden yapılır?

Yaşlanmayla birlikte yüzümüzde belirginleşen, mimik kaslarının kasılması sonrasında oluşan kırışıklıklar ve çizgiler, botox ile giderilebilir. Botoksun uygulandığı bölgede mimik kaslarına sinirlerden iletilen, kasların kasılmasına neden olan sinyaller geçici bir süreliğine felç olur.

Kas hücrelerinin kasılması önlenir ve kaslardaki sertleşme miktarı en aza indirgenir. Aynı zamanda anormal kas kasılmaları da durur. Bunun sonucunda yüz kaslarının bir süreliğine gevşemesi, kırışıklık ve ince çizgi oluşumunun durması sağlanır.

Botoks nasıl yapılır?

Botox işleminde, botulinum toksini seyreltildikten sonra direk olarak nöromusküler dokuya enjekte edilir. Enjeksiyon işleminden ortalama 20 dakika öncesinde bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. Uygulama bölgesi temizlendikten sonra toksin, ince uçlu iğneler yardımıyla bölgedeki kasların içine ufak dozlarda enjekte edilir.

İşlem, ortalama 15 dakika sürer. Kas dokuya enjekte edilen botulinum toksini, ortalama 24-72 saat sonrasında etkisini göstermeye başlar. Bazen nadir de olsa bu süre 5 ya da 7 güne kadar uzayabilir.

Botoks nerelere uygulanır?

 • Yüzde kırışıklık ve ince çizgilerin yoğun olduğu tüm bölgelere
 • Yaşlanmayla birlikte boyunda beliren dikey çizgilere
 • Ağız çevresine
 • Çene ve burun ucuna

Çene ucuna yaptırılan enjeksiyon ile kadınlardaki kare yüz şekli üçgen ve kalp yüz şekline yaklaştırılır. Bu sayede yüzde simetrik bir görünüm elde edilebilir.

Nefertiti botoks olarak isimlendirilen işlem ile çene ve boyun çizgileri giderilir. Mısır kraliçesi Nefertiti’den ismini alan bu yöntem, sarkık olan boyun ve çene hattını toparlamayı ve gerginleştirmeyi amaçlar.

botoks nasıl yapılır

Yüz estetiğinde botoks

Botoksla alın çizgileri, boyun kırışıklıkları, üst dudak üstündeki ince çizgiler, yüzde kızgın bir görünüme yol açan kaş arası çizgileri 3-6 ay için önlenebilir.

Göz çevresi botoks

Göz çevresinde kaz ayağı olarak ifade edilen çizgiler, göz kapağı ile kaşlar arasındaki kırışıklıklar botoksla giderilebilir. Erkekler de göz çevresine botoks yaptırarak, gözaltı torbalarından bir süreliğine kurtulabilirler. Kaş çevresine yapılan botoks ile kaşların daha kalkık görünmesini sağlamak da mümkündür.

Masseter botoksu

Bu botoks şekli, masseter kasını hedef alarak, yüzdeki erkeksi ve sert görünümü önlemeyi hedefler. Bu kasın aşırı büyük olması, kadınlarda kare yüz şeklini beraberinde getirir. Mester botoks ile kare yüz şekli küçültülür. Yuvarlak ya da kare yüz şekline sahip olanlar işlem sonrasında kalp ya da üçgen yüz şekline kavuşabilirler.

Aşırı terlemede botox

Avuç içi, ayak tabanı ve koltuk altı terlemelerinin tedavisinde botokstan yararlanılır. Uygulama ile ter bezlerine giden sinir uyarısı bloke edilir ve aşırı terleme 6 aylığına önlenebilir.

Migren tedavisinde botoks

Kas spazmları ve migren ağrılarının tedavisinde de botoks, etkilidir. Botulinum toksini, alın, şakak, ense ve boyun bölgesine enjekte edilir. Hasta 4-6 aylığına şiddetli migren ağrılarından kurtulabilir.

Diş gıcırdatma botox tedavisi

Bilinçsizce dişlerin gıcırdatılması, fiziksel ağrılara ve pek çok diş problemine neden olabilen bir sorundur. Özellikle dişlerini sıkarak uyuyan kişilerde bu soruna daha sık rastlanır. Çene hareketinden sorumlu Masseter isimli büyük kasa botulinum toksinin enjekte edilmesi ile kaslar güçsüzleştirilir. Bu sayede diş gıcırdatmasının yol açabileceği komplikasyonlar da geçici bir süreliğinde de olsa önlenebilir.

Diğer tedavi alanları:

 • Servikal distoni (boyun kaslarının istemsizce hareketi sonrası boynun bükülmesi)
 • Kas kontraktürleri (serebral parsi gibi nörolojik durumlar)
 • Mesane disfonksiyonu (mesanenin aşırı çalışması sonrası idrar kaçırma)
 • Boyun ve omuz kas spazmları
 • Şaşılık

botoks beylikdüzü

Beylikdüzü Botoks

Daha genç ve güzel görünmek isteyen bayanların tercih ettiği tedavi yöntemlerinden birisi botoks tedavi yöntemidir. Yüz bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi ya da istenilen dolgunluğun oluşturulabilmesi için botoks uygulamaları yapılır. Beylikdüzü botoks hizmetlerinde, hastanın istediği uygulamalar kısa sürede yapılıyor ve kişi günlük faaliyetlerine devam edebiliyor. Botoks uygulamalarında, herhangi bir kesi işlemi yapılmadığı için işlemler ağrısız bir şekilde yapılıyor. Verilen hizmet ile botoks yönteminin sadece estetik alanda değil çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde de kullanıldığı bilgisi veriliyor.

Neden Botoks Yapılır?

Yaşlanma ya da çevresel etkenler, geçirilen hastalıklar, ciltte yaşlanma etkisi oluşturur. Yüz bölgesindeki kaslar zamanla fonksiyonlarını kaybeder ve kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi, cildin daha genç bir görünüme sahip olabilmesi için botoks yöntemleri kullanılır. Kaslarda meydana gelen sertleşme miktarının en aza indirilmesi ve kas hücreleri kasılmalarının önlenmesi için botoks yapılır.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Cilt yapısında bozulmaların meydana geldiğini görenler, tedavi yöntemleri hakkında bilgi alırken, botoks yönteminin faydaları ve uygulama bölgeleri hakkında da bilgi sahibi olabiliyor. Botoks tedavi yöntemleri daha çok şu bölgelere uygulanıyor.

 • Yüz bölgesinde, ince çizgi ve kırışıklıkların olduğu alanlar,
 • Yaşlanma etkisi gösteren çizgilerin oluştuğu alanlar,
 • Çene ve burun bölgesi,
 • Ağız ve dudak çevresi,

Enjeksiyon yöntemi ile uygulanan botoks uygulamalarında, bayanlar, çene botoksu ile yüz şekillerini değiştirebiliyor. Botoks yöntemleri ile tüm dış görünüş istenilen şekilde düzenlenebiliyor. Beylikdüzü botoks hizmetleri için bizimle iletişime geçip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Botoks Tedavisini Etkileri Ne Zaman Görülür?

Yapılan bilgilendirmelerle, botoks nedir, nasıl yapılır, faydaları, yan etkileri ve etki süresi hakkında hasta bilgilendirildikten sonra uygulamalara başlanıyor. Botoks uygulamaları yapıldıktan yaklaşık 2 gün sonra etkisini göstermeye başlıyor. Yapılan uygulamanın türü ve uygulama alanına göre istenilen görüntünün oluşması ise yaklaşık 10 gün sonra ortaya çıkıyor. Botoks etkisinin uzun süre korunabilmesi için ilk uygulama yapıldıktan 4 ay sonra daha sonraki dönemlerde de her 6 ayda bir düzenli olarak seansların uygulanması gerekiyor. Botoks uygulamaları, işlem yapılan bölgeye göre ortalama 15 dakika kadar sürüyor. Enjekte edilen toksinin etkisi hastaya göre farklı sürelerde görülebiliyor.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Botoks uygulaması kimlere tavsiye edilmez?

Kanama problemi olanlara, kan sulandırıcı ilaç kullananlara, nöromüsküler rahatsızlığı olanlara, uygulama yapılacak olan bölgede cilt rahatsızlığı bulunanlara hamile veya bebek emzirenlere uygulanması tavsiye edilmez.

Botoks felç yapıyor mu?

Hayır. Botoks uygulama sonrası enjekte edilen bölgede kısa bir süre kas hareketini kısıtlar. Hissizlik ve benzeri durumlara sebep olmaz.

Botoks yılan zehirimi oluyor?

Değildir. Botoks etken madde olarak clostridium botulinum isimli bakteriden elde edilen toksindir. Bilinen antibiyotik ilaçlarıyla aynı yöntemlerle elde edilir.

Botoks fiyatlarında bazı yerler çok daha ucuz.

Merdiven altı üretim veya yasadışı sağlıksız ürünler her zaman daha düşük fiyatlara sahiptir.
Aynı şekilde uygulamayı yapan kişinin tıbbi geçmişi ve eğitimi fiyatı belirleyen bir diğer unsurdur.
Gereğinden fazla sulandırılan botoks maddesi aynı şekilde maliyeti düşürür fakat kullanım süresini kısaltması yanında istenilen sonucu verememektedir.

Doğru botoks işlemli için uygulama yapacak kişinin tıbbi geçmişini ve kullandığı ürünün markasını mutlaka sorgulayın.

Sadece Beylikdüzü bölgesinde misiniz?

Muayenehanemiz Beylikdüzü sınırlarında, iletişim bölümünde tam adresimiz beyan edilmiştir. Sadece Beylikdüzü değil, İstanbul ve Türkiye genelinden de hasta kabulümüz bulunmaktadır.

Botoks

Beylikdüzü botoks