P.R.P.

– P.R.P uygulama alanlarından bazıları –

prp yüz tedavisi

Daha parlak ve canlı bir cilt

prp göz altı morlukları

Gözaltı morluklarında düzelme

prp çizgi tedavisi

İnce çizgilerde yumuşama

prp genç görünüm

Daha genç bir görünüm

prp etki süresi

Uzun süreli etki

prp etkileri

Uygulama yapılan bölge civarına ayrıca etki

prp uygulamaları

Cilt geneline uygulama türleri

P.R.P. konusunda detaylı bilgi almak ve tüm uygulamaları öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

 

Beylikdüzü prp merkezi

P.R.P. Nedir?

Kanda pıhtılaşmayı sağlayan trombosit (platelet) kanın temel hücrelerindendir. Pıhtılaşmayı sağlama yanında onarım ve iyileştirme sürecine katkısı PRP’nin birçok tedavide kullanılmasına sebep olmuştur.

P.R.P. Uygulamasının Amacı Nedir?

Hasar görmüş dokuların onarımını sağlamak için gereken “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleri olan trombositler (platelet) dokularda bir hasar oluşursa bu dokuya toplanarak bir onarım süreci başlatırlar. PRP uygulaması hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verme amacı taşır. PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2-4 kat fazla olduğundan PRP tedavisi sonrasında hasarlı dokunun onarımı hızlı ve güçlü bir şekilde başlar.

P.R.P. ile Cilt Yenilenmesi Nasıl Sağlanır?

Yaşlanma ile birlikte deride çeşitli fiziksel değişiklikler olur. Bunlar deride yaralanma benzeri etkiler bırakırlar ve çözümlerinde de bu etkilere yönelik tedaviler uygulanabilir. Cilt gençleştirme ve yaralanma tedavileri bu bakımdan benzer tedavilerdir. Cilt yüzeyindeki hafif çaplı hasarlara yönelik lazer ve peeling uygulamaları sonrası büyüme faktörlerinin iyileşme süreci tetiklenmiş olur. Dermokozmetik ürünler de benzer şekilde derimizi yeniden yapılandıran maddelerin veya sentetik olarak elde edilmiş büyüme faktörlerinin bir iyileşme süreci başlatmasını sağlarlar. Derideki bir hasarı en etkili, en hızlı ve en doğal biçimde onarabilecek olan yapı, yine derinin ait olduğu bütünün bir parçasıdır, bu nedenle plazma uygulaması damarlarımızda dolaşan bu gücü harekete geçiren bir yöntem olarak gelişmiştir.

P.R.P. ile Cilt Yenilenmesi Süreci Nasıldır?

Kişiden alınan kan özel bir santrifüj ve filtreleme işlemiyle, platelet açısından zengin kısmı ayrıştırılır. Bu kısım tedavi bölgesine geri enjekte edilir. Böylece enjeksiyon bölgesinde yoğun miktarda büyüme faktörünün serbest kalması sağlanmış olur. Bunlar da yaraların iyileşmesi, kırışıklık, akne izleri gibi cilt problemlerinin büyük ölçüde giderilmesini ve cildin yenilenmesini sağlarlar.

prp nedir nasıl yapılır

P.R.P. ile Hücre Yenileme Tedavisi Hangi Durumlarda Etkilidir?

• Yüz, boyun, kollar, eller, bacak içleri ve dekolte gibi vücut bölgelerinde estetik amaçlı lazer ve peeling gibi uygulamalardan sonra, derinin hızlı bir şekilde yapılanmasının sağlanması,

• Yıllarca UV ışınlarına maruz kalmaya bağlı deri kırışıklarının düzeltilmesi, çöküklerin giderilmesi, esneklik ve parlaklığın geri kazanılması,

• Yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü, iyileşmesi uzun süren durumlarda kontrolün sağlanması amacıyla,

• Ayrıca saç dökülmesi tedavisinde tek başına kullanılabildiği gibi, diğer yöntemlere yardım amacıyla da uygulanabilir.

P.R.P. ile Cilt Gençleştirme Yöntemi Güvenli Bir Yöntem midir?

Hastanın kendi kanı kapalı ve steril bir kap yardımı ile işlenir ve ardından hastaya ayrıştırılan kendi kanının platelet yönünden zenginleştirilen kısmı geri verilir. PRP uygulaması “otolog” dur, kullanılan plateletler hastanın kendisinden alınanlardır, bu sebepten dışarıdan da bulaşma riski yoktur. Bunların dışında, verilen plataletlere eklenen hiçbir şey mevcut değildir.

P.R.P. Uygulamasının Etkisi Ne Zaman Görülmeye Başlar?

İlk uygulamadan başlayarak, ciltte artan sağlıklı bir görünüm ve parlaklık ortaya çıkar. 3. veya 4. uygulamadan etki görülmeye başlanır. 3 veya 4 uygulama sonucunda alınacak sonuçlar, 10-12 ayda bir uygulanan tekrar kürleriyle etkisini sürdürür.

PRP Herkese Uygulanabilir mi?

Platelet sayısı yetersiz kişilere,hamilelere ve kanser hastalarına P.R.P. tedavisi uygulanmaz.

PRP beylikdüzü

Beylikdüzü PRP

Sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak için PRP uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Prp uygulaması, hasar görmüş olan dokuya, iyileştirici etki oluşturulmasını sağlar. Beylikdüzü prp uygulamaları ile yaşlanma ya da çeşitli kazalar sonucu ciltte oluşan hasarları ortadan kaldırılmasını sağlayabiliyorsunuz.

Cilt üzerinde oluşan hasarların tedavisi için lazer ve peeling uygulamaları başarılı bir şekilde uygulanır. Prp kullanımı ile kanda hem pıhtılaşmayı hem de meydana gelen hasarların onarımı ve iyileştirme süreci hızlandırılıyor.

Prp Tedavisinin Amacı

Cilt tedavilerinde hastanın çeşitli analizleri yapılıyor. Yapılan analizler sonucuna göre tedavinin uygulanabilmesi için platelet sayısı yeterli olmalı, hamile ya da kanser hastası olmamak gerekiyor. Prp ile cilt yenilenmesi sağlanabiliyor. Prp tedavisinin uygulanma amaçlarından bazıları şunlardır:

  • Yüz gençleştirme çalışmaları,
  • Saç dökülmesini önlemek,
  • İyileşmeyen yaraların iyileşmesini sağlamak,
  • İç ve dış bağ zorlamaları tedavileri,
  • Kronik bel ağrıları,
  • Menisküs yırtıkları,
  • Bel fıtığı tedavileri,

Prp uygulamaları, iyileştirme ve yenileme tedavi yöntemleri olarak kullanılabiliyor. Tüm hastalar, web sitesi prp bölümünden, tedavi içeriği, uygulanışı ve sonuçları hakkında çeşitli bilgilere ulaşabiliyor.

PRP İle Cilt Yenilemesi

Cilt yapısında meydana gelen hasarlar tedavi edilmediğinde yapının bozulmasına neden olabiliyor. Daha çok yaşlanma ile birlikte ciltte değişiklikler meydana gelmeye başlar. Prp tedavisinin uygulama alanlarından birisi daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmaktır. Cilt altı kan damarları üzerinden yapılan işlemlerle cilt hücrelerinin yenilenmesi sağlıyor. Deride oluşmuş olan hasarlar en hızlı şekilde onarılarak görüntünün daha canlı ve sağlıklı olması için prp uygulaması başarılı bir şekilde uygulanıyor.

PRP Tedavisi Neden Yapılır?

İnsanlar, daha iyi görünebilmek için vücutlarının çeşitli bölgelerine estetik amaçlı uygulamalar yaptırabiliyor. Yüz, el, boyun, kol,dekolte bölgesi gibi farklı alanlara yapılan peeling ve lazer uygulamalarından sonra iyileşmenin hızlandırılması gerekiyor. Estetik uygulama yapılan bölgenin hızlı iyileşmesi ve derinin daha iyi bir görünüme sahip olabilmesi için prp tedavisine ihtiyaç vardır. Çeşitli yaralanmalar ya da hastalıklar sonrasında bir türlü iyileşmeyen yaralar çeşitli sağlık sorunlarına neden oluyor. İyileşmeyen yaraların iyileşme hızını arttırmak ve tüm dokuların onarılması için prp tedavisi yapılır.